| andreisergiu123456789 a întrebat:

Salutare,as dori si eu sa stiu mai exact,cum se obtine echivalarea studiilor universitare in America?
Intentionez, ca dupa terminarea facultatii in Romania, sa plec in strainatate si stiu ca este o problema deoarece nu-ti recunosc studiile si trebuie echivalate.Care mai exact procedura, ca nu am inteles-o.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te inscrii acolo la facultate si inveti cativa ani, dai examenele la ei ca diplomele sa-ti fie echivalate.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Da telefon la ambasada americii, gaseti nr pe net
daca ai studii destul de inalte, americanosii saliveaza dupa tine, se numeste "FURT DE INTELIGENTA"