| andreiush25 a întrebat:

Salutare
As vrea sa plec pana la constanta o zi...Si nu stiu cum sa cumpar biletele de tren...Este pentru prima data cand merg cu trenul la constanta.si pentru prima oara cand cumpar bilete. Puteti sa imi explicati cum se face?

Răspuns Câştigător
| Be3bitza a răspuns:

Pai...din gara se cumara biletele ^^ si daca vrei mai repede te duci u cu o zi inainte :) iar ca s avezi la cat ai trenu de unde pana unde sau cat costa biletu intreg elev... poti gasi aici:D http://www.mersultrenurilor.ro/ Drum bun! :o3

13 răspunsuri:
| catablondu a răspuns:

Buna, mergi la gara in orasul tau si ceri un bilet pana la Constanta. Depinde ce legaturi ai, ei iti vor spune exact si tu alegi trenul care iti convine si cumperi biletul.

| Seby90 a răspuns:

Oh, vii la constanta... oras infect plin de tigani...

Daca ajungi in oras, asigura-te ca te imbeti bine, te duci faci o baie in mare si du-te inapoi acasa, unde sigur e mai bine de 100 ori laughing.

Cat despre trenuri, biletele le iei din gara, iar mersul trenurilor ti l-a oferit... bebita.

Good day, sir.

| andreiush25 explică (pentru Be3bitza):

Iti multumesc dar pot cumpara si dus si intors? Adica pot cumpara biletul de intors la ce ora vreau? Adica sa plec din constanta la o ora convenabila mie? DE exemplu vreau sa cumpar biletul de dus pentru tren la ora 10 iar de intors trenul sa plece la ora 18?

| andreiush25 explică (pentru Seby90):

Ma duc in eforie sud pentru a vorbi cu o fata..Nu am avut curajul ieri sa vorbesc si am plecat ca lasul in bucuresti..Asa ca ma intorc fara sa afle nimeni si sa vorbesc cu ea big grin...Nu imi pasa de constanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la ghiseu in gara si ii ceri doamnei de acolo bilete pentru Constanta.

| Seby90 a răspuns (pentru andreiush25):

Pai daca vii pentru o fata, fa in asa fel incat sa stai o perioada pe langa ea, macar mai mult de o zi, va aprecia... Eu in locul tau as dormi si-n gara pentru ea, asta daca. e ceva intre tine si tipa respectiva, daca nu. nu m-as deplasa. happy

| andreiush25 explică (pentru Seby90):

Este destul de complicat happy ....Ma duc sa vad daca ma accepta big grin...si dupa vad cum sta treaba.

| Seby90 a răspuns (pentru andreiush25):

Mult succes, grija cu distanta, poti pierde o prietena / amica buna.
Think twice.

| andreiush25 explică (pentru Seby90):

Repet e complicat ...stiu ce fac big grin..Doar sper sa imi iasa totul bine big grin...Ca sa imi dea reducere de elev trebuie sa am carnetul de note nu? Daca am 17 ani pot cumpara bilete?

| Seby90 a răspuns (pentru andreiush25):

No fuckin clue, dar de carnet sunt sigur ca ai nevoie, asa era pe vremuri. La nivel de varsta, nu cred ca trebuie sa fi major. Succes.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E mai bine la ocazie, nu ai ce vedea din tren, e si mai scump

| andreiush25 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

La ocazie? Ce e aia o ocazie?big grin

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru andreiush25):

Cu autostopul