| Nuzicnume a întrebat:

Ați fost cu wizz / Ryanair, bagajul de mana la wizz air se poate lua in cabina fără wizz priority? Daca se face check in online, se poate face și in ziua zborului gratuit, chiar din aeroport? Trebuie să printez bilete sau pot fi scanate de pe tel? pot lua băutura și mâncare In avioanele de la wizz /Ryanair? Cum se procedează dacă nu mai au locuri pentru bagajul de mana in avion, dacă am ceva de valoare? si la ryan air cum este cu bagajele gratuite, 1mic de mana și un bagaj mai mare la cala gratuit,?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aici ai lista de preturi pentru bagaje:
https://wizzair.com/......e-tarifele

Iar aici, ai informatie despre bagajul de mana si cel de cala, cu masuri, greutate samd (deschide fiecare folder in parte si citeste):
https://wizzair.com/......ie/bagajul

| mihai69 a răspuns:

1. când am fost eu, se putea;
2. da, cu condiția să ai o imprimantă portabilă sau la acel aeroport să accepte formular primit pe mobil / tabletă;
3. vezi #2.
4. mâncare solidă câtă vrei. Băutură doar dacă o cumperi după controlul de securitate, că altfel nu ai cum s-o treci în avion;
5. li se rupe lor ce ai tu în bagaj. Dacă chiar e de valoare, fă-ți asigurare.
6. așa era.