| 2P a întrebat:

doresc sa-mi iau un bilet avion cu Ryanair, si am urmatoarele bagaje Gratuit:
1 bagaj mana max 10kg, 55x40x20 si
1 bagaj mic de mana 35x20x20

Doresc ca bagaj mic de mana sa-mi iau laptopul cu mine in cabina dar depaseste cu putin dimensiunile si nu il pot da la bagajul de 10kg la cala ca mi-l face bucati. Se poate? A fost careva cu ei?

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Primul bagaj nu e de cala, e de mana. In iei cu tine si trebuie pus deasupra capului. Bagajul mic poate sa fie o geanta sau un rucsac si poate fi pus sub scaunul din fata ta. Pentru bagaj de cala trebuie sa platesti suplimentar si mi se pare ca poti sa duci 15 sau 20 de kg.
Deci poti sa-ti pui laptopul in bagajul cel mare pentru ca oricum o sa-l iei cu tine, nu-i faci check-in.

| 2P explică (pentru CuriousStuff):

Problema e k rucsacul depaseste cei 35x20x20

| CuriousStuff a răspuns (pentru 2P):

Ia-ti un rucsac mai mic, sau nu il umple pana la refuz, daca poti sa il "mototolesti" putin si sa-l faci mai mic, incat sa incapa sub scaun nu o sa-ti spuna cei de acolo nimic.

Răspuns utilizator avertizat