| GabiiTssu a întrebat:

Salutare!
Avetii idee cam cat m-ar costa o plecare in Anglia?
Am 19 ani si as pleca sa lucrez acolo.
Cati bani mi-ar trebui sa am in buzunar?

1 răspuns:
| MisterSprinkle a răspuns:

Biletul costa 230 de lei daca ti-l iei inainte cu 2-3-4 luni de pe wizz.Cazarea acolo costa in jur de 1200 lei pe luna, asta pana iti gasesti de munca
Pana acum:1430 lei + cheltuiala pentru mancare.bautura si intretinere = 2000-2300 lei aprox.
Dupa care te poti angaja la o spalatorie auto, unde se castiga binisor, in jura de 500-700 lire pe saptamana=1500-2000 lire pe luna din care:500 lire chiria pe luna, 500 mancare si administratie si 1000£ iti raman de cheltuiala.
Funda?