| Tudor_2273 a întrebat:

Buna -dupa-masa happy

Am o intrebare. Ma tot mananca gandul sa plec in Anglia sa lucrez - Londra. Sunt curios, dintre cei care au facut miscarea asta, de cati bani am nevoie sa am la mine. Nu as pleca la risc as merge dupa ce mi-as pune CV-uri pentru diferite posturi - baruri, restaurante, hotelier si sa primesc un feedback. Astept sfaturi de la cei care si-au luat adio de la patria mama si au ales sa plece in Anglia.

Multumesc TPU.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Era una in TPU care zicea ca in Anglia e jale si nu gasise de munca (s-a intors in tara chiar daca avea un salariu mai mic avea o farfurie de ciorba si o bucata de paine sa manance).

| Tudor_2273 explică (pentru mgtow):

Am auzit si partea asta, E adevarat, daca te duci cu speranta sa te angajeze pe loc director general o sa intampini...rezistenta. Eu plec si daca sterg mese, nu am ego-ul atat de mare. Doar vreau sa ma ia cineva si sa plec de aici. Nu sunt negativist, sunt doar dispus sa schimb placa. Mai astept raspunsuri.

Multumesc pentru raspunsuri.

| mgtow a răspuns (pentru Tudor_2273):

Sa stii ca daca esti optimist vei avea noroc, uite ca eu tocmai vreau sa ma intorc in tara pentru ca am ocazia sa ma angajez ca sofer profesionist dupa ce termin scoala si atestatele. Cred ca sti acel documentar the secret.

| 220V a răspuns:

Frate daca reusesti sa pleci. anunta-ma si pe mine

| Tudor_2273 explică (pentru 220V):

Frate, te anunt happy

| 220V a răspuns (pentru Tudor_2273):

Sa nu uiti

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bă nene al dracu gînd, te bate sau te mănîncă, probabil că dacă te mănîncă este un gînd nou.