| IoanaAndreea97 a întrebat:

Salutare, TPU! Stie cineva cate zile ti-ar lua un drum cu masina din paris pana in cea mai apropiata statiune franceza de litoral la mediterana?

4 răspunsuri:
| ItachiUchiha a răspuns:

Tiae lua intre 5 si 15 zile.

| frankyminune a răspuns:

Este foarte simplu de calculat, distanta de la la paris la litoral marii mediteraniene sunt 765 de km pina la carnon plage, deci teoretic in limita legala de trafic ar trebui sa faci 7 ore, acum depinde in care parte al litoralului vrei sa mergi. vacanta placuta

| RoxyBaby98 a răspuns:

Poi...au am fost in Paris, dar eu stiu ca din Romania ( Baia Mare ) si pana acolo,( la mine a durat 2 zile) dar depinde si la ce ora pornesti ( eu am pornit la 2 dupa-masa ) ei bine...acum nu sunt sigura ca te-am ajutat cu ceva.

| atoatestiitoarea a răspuns:

14 ore