| Misterryo a întrebat:

Vreau sa plec in Spania, urgent si am pierdut buletinul sad Pot merge linistit doar cu pasaportul? Dau fundita pentru un raspuns dovedit ca este corect!

Răspuns Câştigător
| MAMYNYTO a răspuns:

Daca-ti trebuie "dovezi" intra pe site-ul Politiei de frontiera ( http://www.politiadefrontiera.ro/ ) --- intra in sectiunea "conditii de calatorie ", cauta si lamureste-te.

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Da, poti calatori in Spania in baza unui pasaport simplu VALABIL( adica sa nu expire inlauntrul termenului maxim de sedere, de 90 de zile). Numai bine!

| Vilcu_Cosmin_1990 a răspuns:

Poti pleca linistit pentru ca Spania este in UE si asta iti da voie mergi linistit cu ce vrei ori cu buletin ori cu pasaport

| a1doru a răspuns:

E culmea! cine ti-a zis tie ca ''buletinul'' este mai tare ca pasaportul in cazul trecerii frontierei? e normal sa poti circula, cu pasaport, unde vrei tu.cu ''buletin'' aria este mai limitata.

| TheBlueDragon a răspuns:

Ai primit raspunsul de la alessia5158!

| eumisha28 a răspuns:

Normal nu poti calatori fara buletin. buletinul spune totul despre tine.pasaportul doar asigura accesul spre alte tari noneuropene. daca nai buletin e imposibil

| Misterryo explică (pentru eumisha28):

In pasaport sunt aceleasi date ca si in buletin. hmmm...m-ai bagat in ceata...pai pana la urma se poate fara buletin sau nu? trebuie sa plec si nu am timp sa stau sa-l facsad

| MAMYNYTO a răspuns:

Da.E necesar unul din ele.mergi linistit