| palpAbil1real a întrebat:

Salutari! Vreau sa plec in Italia! O sa-mi cumpar bilet cu 2 zile inainte de plecare! Ideea e ca am 2 valize destul de mari! Cu avionul stiu ca costa mult valiza! Ce este mai ieftin? Trenul sau autocarul si se plateste si acolo valiza? Multumesc! happy

2 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Cel mai ieftin cred ca este autocarul. In bilet este inclus un anumit numar de kilograme pentru bagaj, platesti inca ceva pentru ce depaseste. Cred ca asta se aplica la toate mijloacele de transport.
Dar de ce sa iti iei bilet doar cu 2 zile inainte de plecare? risti sa nu mai gasesti locuri.
Cauta site-uri ale firmelor de transport si te lamuresti. Uite un exemplu: "In tariful de calatorie se include si transportul a 30 kg bagaje de cala + 1 bagaj de mana de 10 kg. Pentru transportul de persoane pe ruta Transilvania-Budapesta aeroport, greutatea admisa a bagajelor este cea admisa de companiile aeriene."
http://www.rezervari-autocar.ro/web/view/pages?page=terms

| Gheorghe_Iaconi_1994 a răspuns:

Salut, poti incerca sa cumperi bilet la avion fara bagaj, iar bagajul sa-l trimiti prin autocar cu 1 zi inainte sa pleci la avion, eu asa am facut, adica pleci usor fara sa fii nevoita sa tragi bagajele dupa tine