| Flav a întrebat:

Saluti. De maine voi fi o saptamana in Sibiu si vroiam sa stiu cam ce e de vizitat pe acolo si cum sa ajung la destinatii. De asemenea, ma voi intalni cu 2 useri de pe site ce stau in orase apropiate, asa ca, cine mai doreste sa ne vedem, sa-mi dea un mesaj privat. Sincer, chiar sunt curios daca voi ramane impresionat de oras fiindca am inteles ca e foarte frumos.
So, ce nu trebuie sa ratez?hee hee

2 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Este un oras superb, vechi, ce a fost si este la fel de apreciat si vizitat de cat mai multi si a devenit si mai frumos de cand a fost modernizat pe ici pe colo in cartiere si unde ai atatea de vazut... Si sunt imprejurimile lui si la cativa km de mers, (ajungi si cu cursa de acolo), este Paltinisul si atatea altele de vizitat si Dumbrava Sibiului cu gradina zoologica sau sa mergi la Rasinari si sa mananci din traista pe langa paraurile ce curg cu apa limpede si rece. Merg des la Sibiu, caci sunt casatorita de ani grei cu un sibian si de cate ori mergem, am aceiasi stare de bine caci sibienii, sunt parca alti oameni,- mai domoli, mai calzi si nu atat de repeziti; revad mereu cu aceiasi placere centrul sau magazinele sau imprejurimile sau frumosul Paltinis ce nu are asemanare si urcam si coboram cu telescaunul unde traiesti emotii de nedescris si ai ce admira; vara avem concerte in aer liber, focuri de artificii ce le vedem si daca stam acasa in curte si pe centru poti sa stai afara la masa si sa servesti delicioasa pizza cu blat subtire de la Unicum; sunt atatea de vazut, in primul rand trebuie sa iti incarci plamanii cu aerul binefacator al muntilor ce il inconjoara. Doamne, cate ai de vazut, ti-as dori sa reusesti sa vezi cat mai multe, numai bine, Lucien.

| ralucaralu a răspuns:

Sunt din Sibiu si e un oras exceptional. Nu mi-as fi dorit sa ma nasc in alt oras. Iubesc natura, deci e perfect. Centrul e foarte frumos, natura, muntii, Muzeul Astra; Dumbrava Sibiului. Sper sa iti placa si sa ramai placut impresionat!