| ImiPlacMexicaniiXD a întrebat:

Se poate calatori din Egipt in Romania? Se poate obtine viza pentru un strain? In contextul pandemiei ce ar putea face sa obtina o viza?

3 răspunsuri:
| Carolapet a răspuns:

Salut, am fost câțiva ani in urma in Egipt, va trebui sa faci anumite Injecții Contra bolilor de acolo, se poate merge ca Vizitator, nu trebuie viza. Sper ca te am lămurit

| Violleta2022 a răspuns:

Din cauza pandemiei toate vizele sunt sistate.
Doar cele pentru urgente: daca parintele este bolnav, sau bunici si nepotii nu au cetatenie romana.
daca se casatoreste un cetatean roman cu unul strain samd.

| NUDATICOPYPASTE a răspuns:

Granițele României sunt momentan deschise. Cei ce vin dintr-o țară cu rate ridicate de infectări COVID-19 trebuie să stea în carantină primele două săptămâni. Dacă se vine dintr-o țară care a avut în ultimele 2 săptămâni numele mai mici sau egale de infectări, nu se impun restricții de auto-izolare. Ar trebui în mod normal să poți obține viză.