| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a întrebat:

Spuneți ce v-a plăcut în ultimul timp, un loc deosebit din România care merită vizitat.

11 răspunsuri:
| aAlexB a răspuns:

Sibiul mi se pare de nota 10, recomand sa mergi acolo.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Nimic din RO nu merita vizitat. Preturile sunt mai mari decat ar fi afara, aia din HoReCa sunt niste hoti puti pe jupuit clientul. Intotdeauna am sa prefer sa ma duc aproape o saptamana la Budapesta decat 3-4 zile la BV sau SB.

| Zuzumilk26 a răspuns:

Hunedoara!

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salut! La pescuit din Delta Dunării, mirific!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Ce amuzanti sunteti astia cu preturile sunt mai mari... Sa vad eu cum gasesti muntii din România in Ungaria, sau preturile de la o pensiune din Apuseni in Austria.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt multe, fii mai precis ce cauti si te pot indruma. Muntii Apuseni sunt superbi mai ales acum toamna. Lacul Sfanta Ana e de un peisaj superb.
Orase... Sibiu, Sighișoara, Brasov, Sinaia.

Salina Turda...
Bucovina
Delta Dunării.
Rapid Transfagarasean sau Trasbucegi pana nu se inchide

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns (pentru suntserios):

Alegerea mea este facuta mai ales pentru ca acolo unde vreau sa ma duc nu voi gasi romani sau voi gasi foarte putini. Altfel poti sta calm, daca te pricepi sa cauti te asigur ca gasesti mai ieftin afara. Iar de perioadele de sarbatori nu mai zic, 3 zile la munte la noi sunt mai scumpe decat 5 zile in Polonia sau Cehia, chestii unde-i civilizatie, nu melteni cu manele happy

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai ochi sa vezi, oriunde poate fi frumos.
Costurile le poti adapta la bugetul tau, daca esti inteligent.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bihor: Zona Padis, Pestera Ursilor (a treia cea mai frumoasa din lume), Zona Galbenei, Izvorul Minunilor, Lumea Pierduta, Pestera Vadul-Crisului, Pestera Meziad, Balie Felix, Oradea (declarat 3 ani la rand cel mai frumos oras din Romania), Lacul Vida (unic in tara), Pestera Ghetarul de la Focul Viu, Avenul Gemănata din comuna Budureasa. As putea continua asa dar e mult. Sunt pe net.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 explică (pentru PegassiDoctorulThau):

Am fost și eu la pescuit în Delta Dunării. Am prins plătică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Castelul Peles. Am fost acolo de o groaza de ori, dar de fiecare data ma simt la fel de impresionata de parca ar fi prima oara. happy