| SmoothCrimnalnr.1 a întrebat:

Spuneti-mi niste locuri de vazut in lume.

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Regiunile din mexic s-pecifice culturii mayase - statele Veracruz, Yucatan, Campeche, Tabasco si Chiapas, orasul antic din Iordania - Petra, Chile si cultura incasa - Machu Picchu, Tibet, Valea regilor si Luxorul in Egipt si zone mai pamante ca Viena, Londra, Paris, Roma dar sa nu uitam nici de Capadochia in Turcia si multe multe altele

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lumea

| tinichea a răspuns:

Hagia Sofia, Turcia.
Templul de la Tanjavur, India.
Turnul din Pisa, Italia.
Bazilica Sf.Petru, Italia.
Panteonul din Paris. Franta.
Biserica Sagrada Familia. Spania.
Capela Notre Dame du Haut. Franta.
Alhambra, Spania.
Castelul Neuschwanstein. Germania.
Muzeul Guggenheim. America.

| Viuvi a răspuns:

Taj Mahal - eu una sunt pasionata de tot ce inseamna india si abia astept sa mai cresc putin
Italia
Dubai
China - mai ales daca nimeresti in perioada festivalelor
Romania - avem o tara foarte frumoasa!

| DeeDee_1261 a răspuns:

Italia..In italia ai o gramada de locuri minunate..Mai ales Venezia si Roma:X

| christabell a răspuns:

Malta, plang si acum ca nu am ramas acolo.Maltezii sunt oameni minunati! Insula... ce sa mai spun...nu am cuvinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata Roma.

| girl2 a răspuns:

In primul rand ROMANIA. A vem o tara extraordinar de frumoasa care merita vazuta in lung si-n lat. Apoi o excursie in jungla africana daca esti opersoana careia ii place pericolul si senzatiile tari, daca esti un romantic incurabil nimic mai bun decat Paris si daca ti-ar placesa faci cunostinta cu o cultura nou, cu totul diferita de a noastra India in special Taj Mahal.

| Chuck a răspuns:

Amsterdam si Bruxelles sunt super.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mare acvariu din lume, in japonia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pamukkale si St. Moritz

| yoyo_4559 a răspuns:

Daca ai putea sa vezi toata lumea day dreaming. Lumea asta e atat de superba. Am fost impresionata de Londra, de Roma, de Belgia. Parisul nu mi-a placut atat de mult. desi Turnul Eiffel noaptea e mai mult decat fabulos love struck. Sunt extrem de multe locuri superbe de vazut in lumea asta. pacat ca e atat de scurta ca nu putem sa le vedem sigh