| blueeyes_3450 a întrebat:

Stie cineva daca se poate sa te angajezi stewardesa fara scoala? Am auzit ca o companie angaja fara calificare cu conditia sa faci un contract cu ei pe 2 ani.Eu as fii dispusa sa fac contract cu ei dar nu stiu cum se numeste compania.Va rog raspundeti-mi daca stiti vreo companie.

8 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Cum poti sa crezi asta. cIne te apacalit? aceasta meserie este intr-adevar frumoasa dra cine ajunge acolo trebuie sa fie totusi pregatita. sa aiba si calitati fizice dar si intelectuale [mai ales] limbi straine sa vb cursiv si cunditie fizica [rau de inaltime [] putere pshihica deosebita. amabilitate cu pasagerii etc etc. nu e chiar asa. face oricine pe stewardesa, ar fi coada la angajari

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-a asculta la mine! N-am habar daca te lasa sa fi stewardesa fara scoala dar e o nebunie trebuie sa faci scoala respectiva e mai bine!

| notwhoyouthink a răspuns:

Exista companii care fac angajari si fara aceasta scoala deoarece iti ofera training. Poti incerca sa aplici la Wizzair, Carpatair, Blue-air, Ryanair si alte companii. In general low-cost. Bineinteles trebuie sa ai o varsta intre 20 si maxim 35, aspect fizic placut si cunostinte de limbi straine de circulatie internationala.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoala tine 2 luni partea teoretica. si cam un an pana termini cu practica si licenta si te costa in jur de 4000 d euro
te angajeaza si fara ea si fara bani si pilewinking dar trebuie sa ai noroc mareeeeee
sa arati bine, sa vorbesti engleza si inca o limba, de preferinta germana, italiana ...etc
sa inspiri incredere, sa arati ca esti sigura p tine si multe altele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am vazut un reportaj in ziar sunt companii din arabesti si este adev ca te angajeaza fara scoala cine nu stie sa nu vb