| Moscal_Paul_1997 a întrebat:

Sunt in SUA cu viza de turist, pe 5 ani... Stau aici pana in februarie, adica 6 luni. Dupa ce ma intorc in tara cand as putea pleca din nou? Cum ar fi bine? Funda

2 răspunsuri:
| kitty1984 a răspuns:

Stai 6 luni pentru ca probabil, cand ai intrat in SUA, la aeroport ti s-a pus viza de sedere pentru 6 luni (nu vorbesc de viza turistica de 5 ani care ai obtinut-o la Ambasada).
Important este sa nu stai nicio zi in plus peste cele 6 luni aprobate. Vii acasa si poti sa pleci din nou cand vrei. Chiar si a 2 a zi. Important este sa fii inregistrat ca ai parasit SUA in termenul legal.

| sush1 a răspuns:

Numai 6 luni pentru fiecare 12, pentru că e doar viză de turist și nu te lasă să muncești. Cel puțin așa e la viza pe 10 ani