| carinutza373 a întrebat:

Suntem 4 in familie. sa mergem cu masina sau cu trenul pana in Euforie? Cum e mai ieftin, avand in vedere ca stam in Cluj Napoca?

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cu masina e mai ieftin; cam 900 km un dus cu 7% = 126 l x 6, 5 = 820 ron + bagajele nu trebuie carate, cu trenul peste 1000 ron + asteptare

10 răspunsuri:
| ForYouBaby a răspuns:

Cu trenul este mult mai ieftinhappy cheltuiti mai putin happy

| JohnnyBi a răspuns:

Mama e tare greu sa te duci pe infofer sa alegi ruta asta sa vezi cat e un bilet si sa inmultesti cu 4. sa il intrebi pe tatal tau cat consuma masina la 100, sa vezi cati km sunt de la cluj la eforie (euforie? zau?) si sa faci o regula de 3 simpla. tare al naibii de greu.

| Limitless007 a răspuns:

Mai bine cu masina crede-ma.

| Leocerba a răspuns:

(Eforie, fara "u")
Cu trenul mergeti asa: Cluj-Bucuresti. Schimbati si luati tren Bucuresti-Constanta. Schimbati din nou si luati tren Constanta-Eforie. Faceti aproape o zi si o noapte. Asta e asa... teoretic, ca n-ai zis cand ai de gand sa mergi( vara, cand sinele se dilata de caldura si trenul merge sub viteza propusa? iarna cand sunt zapezi si trenurile nu pot inainta ore intregi? )
Cu masina ajungeti cat ai clipi daca soferul e Titi Aur, in orice caz ajungeti mai repede cu masina oricum!

Evident iesiti mai bine cu banii, 4 bilete pe 3 trenuri aprox 24 de ore, veti folosi si vagon de dormit, inseamna mai mult decat benzina/motorina autoturismului.

| einenebun23 a răspuns:

Cu trenul este mai ieftin, mai ales daca esti eleva beneficiezi de reducere. Si este mai frumos cu trenul cel putin mie imi place sa calatoresc cu trenul.

| cosmin2010 a răspuns:

Si cu trenul este ok, pentru ca nu mai ai grija condusului. Masina necesita si atentie, dar si taxa de parcare la mare...

| LoveTenis a răspuns:

Este mult mai bine cu masina! Cred ca platiti cam la fel! Dar in masina este mai comod si pentru copii si pentru parinti! Va fi mult mai usor si atunci cand ajungi si sa zicem ca vrei sa ajungi undeva mai departe este mai bine cu masina decat pe jos! Si in masina ascultati muzica si copiii sunt mai obisnuiti cu masina! FUNDA?

| Lisa01 a răspuns:

Cu masina, pentru ca este mult mai comod si rapid.Referitor la cheltuiala, pentru 4 persoane cu trenul poate fi mai scump decat daca a ti face un full la masina. drum bun.

| carinutza373 explică (pentru Lisa01):

Si cat costa aproximativ un full la masina?

| Lisa01 a răspuns:

Daca rezervorul e de 60 de l de ex inmultesti cu pretul pe litru si aflii rasphappy