Tu care crezi ca este cel mai frumos oras din Romania?

Ne place foarte mult sa vizitam locuri noi, tari straine, sa descoperim culturi diferite si sa aflam secretele altor civilizatii. Dar in primul rand ne place sa ne descoperim tara, Romania, din varful muntiilor, prin podisuri si pana la Marea Neagra. Avem sate pitoresti, cu oameni primitori si bucurosi, si avem orase cochete, istorice, modernizate si ingrijite. Dar care e cel mai frumos oras din Romania? Noi nu ne-am putut hotari la unul singur!

Brasov

Cluj-Napoca

Iasi

Sibiu

Timisoara

Tu ce parere ai?

Mai multe insemnari de calatorie din Romania gasiti pe Plimbarescu.ro!

88 răspunsuri:
| CrowUp a răspuns:

Timişoara,cu siguranţă.

| SmiiileXoXo a răspuns:

Sibiuuuuuu!

| KevinAnthony a răspuns:

Eu cred că Timişoara este cel mai frumos şi îngrijit oraş.

| Iяiηα a răspuns:

Pitestiul,categoric.Centrul orasului e plin de flori, fantani arteziene, spectacole.E un oras plin de farmec...love struck

| Klaudya27 a răspuns:

Brasov! happy

| Orte95 a răspuns:

Timisoara & Brasov

| HighParadox a răspuns:

Cluj - Napoca

| Letty18 a răspuns:

Brasov:X

| Slendăriț a răspuns:

Mie nici una nu-mi place din astea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Slendăriț):

Nici mie

| Andreyuyu a răspuns (pentru Slendăriț):

Nici mie

| Ghost99 a răspuns:

CLUJJJJJJJJJJJ clar e cel mai frumos oras alaturi de Bucuresti si Timisoara

| flore45 a răspuns:

Sincer...Sibiu dar mie imi place cel mai mult Sighisoara.

| Dontspeek a răspuns:

Brasooooovlove struck

| MariaFcsb1 a răspuns:

Iasi

| Devonys a răspuns:

Sibiu

Răspuns utilizator avertizat
| OFataHoinara a răspuns:

Sibiu

| Elena1102 a răspuns:

Timisoara

| Diaaaana a răspuns:

Brasov!

| Andrei_Cioloca_1977 a răspuns:

Brasov

| bubulina2012 a răspuns:

Brasov si sibiu

| Dariuspeerta a răspuns:

Cluj

| GeorgiiUatdăfac a răspuns:

Brasov...asta e cel mai fain

| Andrei500 a răspuns:

Rm.Valcea

| Alvin_8845 a răspuns:

Clujlove struck

| Aswomen a răspuns:

Iasi!hee hee

| zumbalina a răspuns:

Nu poti doar sa vezi niste imagini si sa spui car e cel mai frumos trebuie sai vezi si partile urate si periferia si cartierele mai sarace
ca sa poti sa spui ceva

| andreiiutu a răspuns:

Constanta!

| BurnGirl a răspuns:

Cluj happy

| Radu007 a răspuns:

Ramnicu-Valcea, deoarece este curat, civilizat, are multe statiuni pe langa el si are unele cladiri si monumente foarte frumoase si interesante

| georgeintreaba a răspuns:

Brasov