Tu care crezi ca este cel mai frumos oras din Romania?

Ne place foarte mult sa vizitam locuri noi, tari straine, sa descoperim culturi diferite si sa aflam secretele altor civilizatii. Dar in primul rand ne place sa ne descoperim tara, Romania, din varful muntiilor, prin podisuri si pana la Marea Neagra. Avem sate pitoresti, cu oameni primitori si bucurosi, si avem orase cochete, istorice, modernizate si ingrijite. Dar care e cel mai frumos oras din Romania? Noi nu ne-am putut hotari la unul singur!

Brasov

Cluj-Napoca

Iasi

Sibiu

Timisoara

Tu ce parere ai?

Mai multe insemnari de calatorie din Romania gasiti pe Plimbarescu.ro!

88 răspunsuri:
| castravetele a răspuns:

Vorba lui Sicromoft... Orasul Lalelelor e cel mai frumos. Se numeste Pitesti deoarece este ascuns bine. Nu zic ca Pitesti e cel mai frumos deoarece locuiesc in Pitesti ci deoarece noapte pe la primaria fantana arteziana incepe sa "cante"(canta niste muzica de undeva) si lumineaza in diferite culori... Iar de Craciun trebuie sa vedeti cu ochii vostrii.
Dar din coloana de mai sus aleg Sibiul

| Maddy18 a răspuns:

Iasi

| manu21 a răspuns:

Imi place la fel de mult Iasi, ca si Timisoara.
O mentiune speciala: Sighisoara.

| AlexPopescu a răspuns:

Sibiu.

| Copetinschi_Elena_1994 a răspuns:

Sibiu si Brasov

| Cosmincozo a răspuns:

Cluj-Napoca

| MistărŞtecher a răspuns:

După părerea mea, Timişoara şi Braşov sunt.
Dacă ar fi să aleg unul singur..Nu m'aş putea decide.

| nyutza97stefy a răspuns:

Sighisoara e un oras foarte frumos cu traditie si o cetate foarte frumoasa. din Romania garantez ca este printre cele mai frumoase si nu o sa regretati ca lati vizitat happy

| alexx2pew a răspuns:

Sibiu si Brasov

| Angelinamic a răspuns:

Sibiu este cel mai frumos loc din Romania! Este curat si oamenii sunt educati si te simti bine locul este superb pentru ca toate cladirile acelea iti dau impresia de un loc mic dar frumos.

| adriana5573 a răspuns:

Brasov

| Mozololo a răspuns:

Brasov.

| calinbasset a răspuns:

Baia Mare-Maramures

| Andreutzzz a răspuns:

Cel mai mult imi place Sibiu

| Allu856 a răspuns:

Brasooov!

| toader_3716 a răspuns:

Brasovul am fost prin multe orase din Romania mai ales prin cele de mai sus dar BRASOV E CEL MAI FRUMOS

| Eva129 a răspuns:

Sibiu

| Nicoleta_Iulia_1980 a răspuns:

Brasovul este de, departe cel mai frumos oras din Romania.Asta o spun milioanele de turisti care ne-au calcat pragul, ganditi-va ca este cel mai vizitat oras din Romania.Are toate ingredientele necesare pentru a fi cel mai frumos oras din Romania, de altfel deja a fost votat de cele mai multe ori in cotidiane de specialitate drept cel mai frumos oras.

| Nicoleta_Iulia_1980 a răspuns:

Brasov!

| Cit_Airport_1990 a răspuns:

Sibiu

| Angelica_Munteanu_1963 a răspuns:

Timisoara,orasul florilor, dar sa nu uitam sunt si alte orase frumoase la noi, ar fi bine inainte de-a spune ca orasul x sau y din alta tara sunt frumoase de preferat ar fi sa-ti cunosti tara sa o vizitezi
Pentru mine e Timisoara

| Alex_Ali_1988 a răspuns:

Sibiu clar!

| Ioana_Andreea_1985 a răspuns:

Categoric Brasovul este cel mai frumos oras din Romania, si celalalte orase sunt frumoase dar Brasovul le intrece pe toatesadBISERICA NEAGRA, PRIMA SCOALA ROMANEASCA, CASTELUL BRAN, POIANA BRASOV etc), ca sa nu mai vorbim de felul cum arata, este un oras cochet, curat pe care il viziteaza milioane de turisti anual.

| Anutzza_Ana_1998 a răspuns:

Brasov laughing