| blackspirit666 a întrebat:

Un cioban are o varza, o oaie si un lup.Trebuie as treaca un pod. dar nu poate sa treaca si varza, oaia si lupul.pe cine trece mai intai?big grin

Va urez succes la ganditlaughing

Răspuns Câştigător
| ☼loli☼ a răspuns:

Hai mai ca e veche asta laughing lupu nu mananca varza asa ca prima oara iei oaia o muti dincolo te intorci iei varza iar te intorci lasi varza iei oaia iar te intorci lasi oaia iei lupu iar te intorci lasi lupu si pe urma iei oaia si gata happy

38 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Pai eu zic ca trece oaia pentru ca lupul nu e vegetarian, vine apoi cu varza si trece oia inapoi. I a lupul si-l duce langa varza si apoi revine si ia oaia Gata a trecut podul

| Ana_6509 a răspuns:

Nu stiu ce ar face ciobanu dar eu as trece prima data cu varza as ademeni oaia cu eatongue si lupul ar veni apoi dupa oaie.

| Ana_6509 a răspuns:

Desi daca ma gandesc mai bine daca eu trec cu varza si ramane singur lupul cu oaia, mai am ce ademeni?laughing

| deejayra a răspuns:

Varza, oaia va veni dupa varza, iar lupul dupa oaie

| tarziu a răspuns:

Deci ciobanul are un lup? laughing))) daca e dresat bine trece doar lupul, ca ii aduce destule oi dup'aia

| Alex_7297 a răspuns:

Oaia, că după oaie vine şi lupul.

| tim a răspuns:

Doamne ce tare e asta! ba da niste semne de circulatie ar fi bune acolo! in fine, ciobanu manca varza, i-a oaia in spate si calare pe lup trece podu, apoi ciobanu mulge oaia manca branza, lupu manca oaia, si apoi satui amandoi, pe lup il impusca vanatoru, ca a mancat oaia, iar pe cioban oamenii, ca nu a avut grija de oaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oaia, daca tot vrei sa gandim. Nu sunt vegetarian, deci varza nu-mi place, lup nu-mi trebuie ca vreau sa mai traiesc, dar din oaie mananc cateva zile. Cine ar trece varza? Ca ramane cu ealaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@maryus37-vizionand raspunsurile tale anterioare, pline de bun simt si de o finete iesita din comun, nici nu gandeam ca vei alege altceva in afara de oaie. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oaia apoi ia lupul dar ia oaia inapoi pe celalalt mal du apoi varza apoi oaia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oaia apoi ia lupul dar ia oaia inapoi pe celalalt mal du apoi varza apoi oaia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oaia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varza lupul oaia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai trece oaia apoi lupul iei oaia si duci varza ultima data iei iar oaia si gata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai trece oaia.se intoarce inapoi sa ia lupul.cand ajunge pe malul cu oaia lasa lupul si ia oaia.lasa oaia pe malul cu varza, ia varza, o duce pe malul cu lupul apoi se intoarce sa ia si oaia si gata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai prima data duc oaia in partea cealalta, apoi iau varza si o duc si pe ea in partea cealalta si i-au oaia cu mine las oaia si iau lupul si il duc in partea cealalta si apoi ma intorc dupa oaie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai mai ca e usoara 8-). ei oaia olasi in partea cealalta apoi ei varza si o duci la oaia apoi ei repede oaia si o duci pe partea cealalta si ei lupu si il duci ia
varza apoi te intorci la oaie si o el pe partea cealalta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce **** de chicitore tata are 43 de ani si o stie de la 12

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hjg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

duce mai intai lupul pe urma se intoarce dupa varza si la urma duce capra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia carza in mana si oaia vine dupa varza si lupu dupa oaie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varza lupu si oaia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ko

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Duci oia o lasi vi inapoi dupa lup il duci langa oie lasi lupu iei oia mergi unde este si varza lasi oaia iei varza duci varza vii inpoi dupa oie o duci si gata

| myrazvy a răspuns:

Oaia

| cristina4love a răspuns:

Trece oaia. Dupa aceea ia lupul. Ia oaia din nou si o trece inapoi. ia varza si o trece.Si dupa aceea ia si oaia.

| glitt3r a răspuns:

Iei varza murata(adica pe aia/ala care o pus intrebarea asta.) si apoi o manci. Dup-aia duci lupul si dupa aia capra.

| Anelise_2071 a răspuns:

@diva99 stii...este o vorba:daca lucurile nu-ti ies cum ai fi vrut, nu cauta sa te amagesti.