| blackspirit666 a întrebat:

Un cioban are o varza, o oaie si un lup.Trebuie as treaca un pod. dar nu poate sa treaca si varza, oaia si lupul.pe cine trece mai intai?big grin

Va urez succes la ganditlaughing

Răspuns Câştigător
| ☼loli☼ a răspuns:

Hai mai ca e veche asta laughing lupu nu mananca varza asa ca prima oara iei oaia o muti dincolo te intorci iei varza iar te intorci lasi varza iei oaia iar te intorci lasi oaia iei lupu iar te intorci lasi lupu si pe urma iei oaia si gata happy

38 răspunsuri:
| myworldis5784 a răspuns:

Varza.lupul si apoi si ciobanul cu oaia si asa toti vor trece podul. fara pericolul ca vreo unul sa fie mincat de celalalt

| diva99 a răspuns:

Sti nu imi pasa straight face

| BaDrihanna a răspuns:

Oaia, apoi varza apoi luam oaia apoi luam lupul si api oaia si am terminat!:d

| Andreeapena a răspuns:

In ti trece oaia apoi lupu si ia oaia apoi las aoaia si ia varza si apoi vine dupa oaie

| Mitsuu a răspuns:

Varza, pe urma lupul ca lupul nu mananca varza si apoi oaia

| pisy98maria a răspuns:

Pai, daca ne gandim logik, ca sa-i treaca pe toti pe partea cealalta trebuie sa urmeze pasii: ia intai oaia cu lupul, ii lasa dar o ia inapoi pe oaie, apoi ia varza si le duce pe partea cealalta... asa am inteles eu LOL ciudat

| cs_2704 a răspuns:

Bah e varza, oaie vine dupa varza si lupu dupa ea

| cs_2704 a răspuns:

Varza dupa aia oaia si lupu!

| biancapoli_5287 a răspuns:

Trece oaia, trece lupul, trece oaia, trece varza, trece oaia!