| anonim_4396 a întrebat:

Unde e cel mai frumos sa mergi in Delta? Pe care brat?

5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Delta Dunarii este o zona pitoreasca de mare interes turistic, suprafata acesteia este de aproximativ 564000ha din care 130000ha pe teritoriul Ucrainei. excursii se desfasoara de obicei pe bratele Sulina si Sfîntu Gheorghe.Bratul Sulina cred ca e cel mai frumos, se ia vaporul de la Tulcea si în circa 4 ore cu vaporul ajungi la Sulina oras port.Aici Dunarea se întanleste cu marea, se poate face plaje atat la mare si Dunare. Fauna deltei e deosebit de bogata, cuprinde peste 300 de specii de pasari acvatice, dintre care74 migratoare, precum pelicanul, cormoranul, starcul, lebada, lopatarul.Am vizitat delta si a meritat e o lume de vis.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Sulina a fost anul acesta in aprilie, orasul este mic dar primitor, Dunarea se vede superb, iar oamenii sunt prietenosi.

| DoctorG.Medic_legist a răspuns:

La Sulina este extrem de frumos! Orasul este superb, Dunarea este mirifica iar plaja are un nisip fin, marea este perfecta...Este minunat!

| sorin a răspuns:

Important este sa ajungi in delta frumos e oriunde indiferent de brat daca ai ocazia du-te ca nu o sa regreti.

| cazaresulina a răspuns:

La Sulina te poti bucura de plaja si de delta. Poti vizita si Sf Gheorghe cu o barca cu motor sau pe jos si Padurea Letea. Cazare cauta pe net Casa Maxim Sulina