| SingleForOne a întrebat:

Va fi oraşul New York inundat de ape pe viitor? Daca da, cam de când ar începe? Și cam cât de adânc va fi sub inundat?
Răspundeți doar dacă v-ați documentat, vă rog.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cine crezi ca poate sa prevada asa ceva? Doar mama Omida. Si ea a murit fara sa stie cand va muri. Maine se poate produce un cataclism si murim toti, Doamne fereste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ăia din Zgârie-Nori sunt safe.

| tonyc7 a răspuns:

Daca specialistii estimau ca urmeaza sa fie inundat, populatia se muta demult de acolo iar New York-ul devenea un oras-fantoma asa cum a devenit Detroitul in mare parte sau multe altele din China. Deci nu se va intampla asta! Poate in orase din Olanda sau Japonia, care sunt mult mai predispuse la asa ceva.

| romeo78 a răspuns:

Toate orașele mici sau mari vor fi la un moment dat evacuate din cauza creșterii nivelului apelor.
Creșterea nivelului apelor se produce datorită faptului că polii pământului se încălzesc, iar apa stocată sub formă de gheață începe să se topească și astfel încet începe să crească nivelul oceanelor, mărilor.
Nu uitați că în România, orașele de pe coasta Mării Negre au fost inundate, strămutate.
E un proces ireversibil în contextul în care nu mai există vechile anotimpuri de acum 50-100 de ani în urmă.

Răspuns utilizator avertizat
| romeo78 a răspuns (pentru Harfagre):

No coment!

Răspuns utilizator avertizat
| romeo78 a răspuns (pentru Harfagre):

Hahaha! Râde ciob de oală spartă!
Când o să intri în o bibliotecă cu cărți reale, când o să citești, o să te documentezi pe sfert cât am citit eu, atunci să mă corectezi.

Răspuns utilizator avertizat
| SingleForOne explică (pentru Harfagre):

Nici eu n-am citit pe tema asta, dar dacă dumneata ai făcut-o, lămurește-mă și pe mine (sau și pe noi). Cât de grav va fi în 50-100 de ani? Dacă m-aș muta acolo, voi risca să fiu inundat sau chiar sub ape?