| anonim_4396 a întrebat:

Bună la toți, dacă sunteți copii mici de sub 16 ani va rog sa nu îmi răspundeți la întrebare.Asa,dacă te masturbezi cu masturbator e ca și cum ți-ai început viața sexuală? Sau viața sexuală se incepe când dai prima oara? Ori cu partenera?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca pui asemenea intrebare nici tu nu pari sa ai mai mult de 16 ani. In alta intrebare spui ca te excita cand faci sex cu o fata.
Atunci care e rostul acestei intrebari? Inseamna ca ti-ai inceput viata sexuala deja.

| VlaDava a răspuns (pentru darrio2007):

Scuze că am pus întrebarea asta, aseară eram "high", o sa scot întrebare.

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

Copilasul asta nu are mai mult de 12-13 ani (fiindca aia de peste 14 ani deja stiu ce-i sexul si cum se face, ori asta nu are habar, confundand laba cu partida sexuala).

| darrio2007 a răspuns (pentru VlaDava):

La anii tai ai luat-o cam devreme cu „high".

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

Daca nu stie ce-i sexul, iti iamginezi ca habar nu are nici ce-i "high" dar ii place lui cum suna, de aia a folosit termenul laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Doar cum sună, că in rest habar n-are. Probabil o avea sculată.
De parca ii era frica sa nu intre singură undeva, fara sa fie contolata de instalatia de pe umeri.

| VlaDava a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu eram eu in totalitate, nu îmi prea amintesc mai nimic, și am o filmare cu mine "high"de aseară, dacă nu mă crezi o trimit? glumesc.paaa întrebare

| VlaDava a răspuns (pentru Violleta2022):

N-am vrut să folosesc cuvântul dorgat, de aia am zis "high"

| VlaDava a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu știu că ești deșteaptă și știi multe. ține-o to așa?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Masturbarea NU este considerata sex si nici inceperea vietii sexuale.

SEXUL se face prin unirea a doua organe sexuale diferite, ceea ce nu poti numi mana ta, ca ai facut sex cu ea.
Deci laba nu este sex, ci labareala, adica frecatul putei si atat.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Bun raspuns! Asta cu lăbăreala m-a dat gata. De-asta nu te suporta unii pe aici, ca le-o spui franc. Dar tot ei sunt ăia deștepți.

| Goete a răspuns:

Ce conteaza conceptul?
Iti incepi viata sexuala cand incepi sa te cunosti din punct de vedere sexual, nu? Logic gandind. Asa cum iti incepi viaata cand esti bebelus si doar sugi lapte; chiar daca adevarata viata o incepi cand umbli si faci lucruri...
Deci cand dai prima laba - si chiar inainte, cand iti dai seama ca vrei sa dai o laba, iti incepi viata sexuala. Din punctul meu de vedere.

P.S. Orice asemanare cu realitatea e pura coincidenta.
Pot avea dreptate si tu poti avea dreptate in acelasi timp.

| helpforyou a răspuns:

Doar cu partenera. Indiferent de "gaura". Doar sa ai parte de penetrare.

| MariaJust a răspuns:

Nu prea e. Nici măcar dacă folosești unul din ăsta realistic cu buci, labii etc - https://justlove.ro/......a-big-ass/

Viața sexuala e foarte mult despre conexiunea emoțională. Eu personal iți recomand să-ți faci o prietenă, să inveți să iubești, să ai emoții, să te bucuri de momente frumoase. Timp de sex o să tot ai!