| GS_Sebastian_1997 a întrebat:

Va salut.Am o intrebare putin mai ciudata,dar am incredere ca voi primi macar un raspuns aproape de adevar. Aveti idee cu ce pot ajunge din Ploiesti la Bacau, si sa-mi aproximati un pret..pentru transport?! big grin Multumesc anticipat, astept idei.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu trenul, vreo 60 ron

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banuiesc ca esti elev. Din gara Ploiesti Sud ai destule trenuri toata ziua pentru Bacau. Cu reducere te costa in jur de 47 lei dus. Faci vreo 4 ore.

E cel mai bine cu trenul

| GS_Sebastian_1997 explică (pentru anonim_4396):

Sti din proprie experienta, adica locuiesti pe acolo pe langa gara, sau te-ai cultivat de pe internet?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GS_Sebastian_1997):

Ce experienta? Iti trebuie vreo experienta? Pur si simplu ma pricep sa aflu o informatie precisa spre deosebire de tine. Ce ti se pare curios in treaba asta? Dar, ca fapt divers, ma si invart prin domeniul feroviar.

| GS_Sebastian_1997 explică (pentru anonim_4396):

Ma gandeam ca esti ploiestean domnule, sau locuiesti in Bacau..Am inteles, multumesc!

Răspuns utilizator avertizat
| AlupeiLarisaAndreeaDF a răspuns:

Cu trenul:
http://informaremt.cfrcalatori.ro/....../rute.aspx
Poti selecta tu exact gara, ziua etc.
Depinde de tren, dar gasesti de la 75 pana la 130 de lei blet intreg.

| 2104 a răspuns:

Intri pe mersul trenurilor si acolo ai pretul si toate detaliile, daca nu iei un autobuz de la autogara (dar mai bine e cu trenul, iti zic din propria experiență!)

| LoveJustThinkPink a răspuns:

Bună. Indiferent cu ce automobil te-ai hotărî să pleci practic distnța ar fi aceeași. Deoarece viteza ar fi cam de 77km/h adica 250 și vei ajunge la destinație în 3h și 16 minute, consumul ar fi de 7, 5l/100km deci consumul total ar fi de 18, 7 l și prețul final aproximativ e de 114 ron-traseu Ploiești-Bacău, indiferent că ai folosii transportul public sau propria mașina pentru a ajunge la destinație timpul, banii ar fi cam aceeași

| suntserios a răspuns (pentru LoveJustThinkPink):

Da omu poate are o masina care consuma 6%

| GS_Sebastian_1997 explică (pentru LoveJustThinkPink):

Profesionist calcul si mod de a prici.Multumesc! happy