| vsaengsnb a întrebat:

Vreau sa imi tunez masina!
are 150 cp si vreau sa ajunga la 500 cp, nu conteaza care este pretul, ma intereseaza mai ales ce trebuie schimbat la ea, ce trebuie sa schimb pentru a ajunge la o asemenea putere.

4 răspunsuri:
| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Scoate-o in ploaie sa se tuneze cand tuna.

| valentino52 a răspuns:

Daca nu conteaza banii du-te frate la un service care se ocupa cu asa ceva, iti fac baietii acolo calculul, te umfla un pic si iti pun si 700 de cai putere daca te tine. Nici nu ai specificat despre ce masina e vorba, cine de pe site vrei sa iti dea cu parerea daca nu cunoaste situatia? Ori incerci sa te ajunga cat mai ieftin si ceri un sfat in stanga in dreapta, daca nu te duci si se ocupa altii tu duci masina dai banu si o iei asa cum ai vrut, iti expun ei ce variante ai. Sau ai pus intrebarea asa la misto ce-ai visat aseara?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca ferrarri nu are 500 cp ce masina vrei?

| ChiperiSimionas a răspuns:

Masina este diesel sau benzina? multe piese nu vor rezista noii puteri, mai ales furtunurile de intercooler.

Vei avea nevoie de furtunuri din silicon.

Ai exemplu mai jos.

https://furtunintercooler.ro/......el-movano/