| portocale12342 a întrebat:

Daca vreau sa imi tunez masina trebuie sa scriu ceva in certificatul de inmatriculare? Si daca nu, ce trebuie sa scriu in el daca vreau sa fac o modificare la masina?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Orice modificare la motorul masini sau la design-ul ei trebuiesc anuntate la serviciul de inmatriculari.
Vezi ca sunt reguli clare in care trebuie sa te incadrezi, pentru ca si modificarile nu trebuie sa depaseasca un anume standard, pentru ca risti sa-ti confisce masina, ori sa ti-o ridice temporar, asta pe langa amenzi samd.