| Ionut2143 a întrebat:

Vreau sa merg impreuna cu prietena mea sa imi fac concediul. Voi merge cu avionul. Are rost sa cumpar biletele de avion cu tot cu locurile in avion? Sau imi da direct la check in locuri unul langa celalalt?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De obicei alegerea locurilor este gratis nu trebuie sa cumperi nimnic in plus... poate pe la vreun low cost. Dar si acolo daca iei ambele bilete odata la check in o sa iti poti alege ce locuri vrei

| dragodana a răspuns:

Salut! La Wizz Air te costa in plus daca vrei sa-ti alegi anumite locuri. Daca nu vrei sa platesti in plus poate iti da la check-in locuri unul langa altul. Daca nu iti da, poti sa rogi persoana de langa tine/prietena ta sa se mute in locul ei/tau.In general, majoritatea oamenilor sunt destul de draguti si se muta.Intr-adevar,nu exista padura fara uscaturi.

| mihai69 a răspuns:

Slabe speranțe să găsești locuri alăturate la check-in pe aeroport. În plus, unele companii aeriene taxează suplimentar check-in-ul făcut la aeroport, pe când cel online e gratis și tot gratis poți alege și locurile (în anumite condiții). Sau contra unei taxe mai mici decât te-ar costa un check-in la ghișeu, și fără garanția locurilor preferate / alăturate pe deasupra.

| maradi3 a răspuns (pentru suntserios):

Eronat! S-au luat doua bilete in ianuarie, in aceeasi zi si cand s-a facut check in li s-au cerut inca 25 de euro pentru schimbare de locuri! Ryanair, Timisoara-Londra!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru maradi3):

Nu e nimic eronat, am precizat "poate pe la vreun low cost", Ryanair e definita low costului. si schimbarea de locuri e altceva decat alegerea lor

| maradi3 a răspuns (pentru suntserios):

Adevarat! Ryan e low!