| SUSAMOGUS a întrebat:

Salut, daca vreau să-mi cumpăr 2 bilete la CFR, online, o să-mi pot alege locurile? Sau măcar o sa fie unul langa celălalt?
Și încă o întrebare, biletele trebuie tipărite? Sau doar arat acel mail când vine sa controleze?

Răspuns Câştigător
| SharpEagle a răspuns:

3. În tren călătorii vor fi identificați după numărul de "ID bilet", numele acestora și un act de identitate. Este recomandat călătorilor să tipărească și să aibă asupra lor în tren "biletul CFR online" în formatul standard pentru acest tip de bilet, dar nu este obligatoriu. Persoanele de peste 14 ani împliniți se vor identifica în baza unui act oficial de identitate (buletin de identitate, carte de identitate, pașaport, permis de conducere).

https://bilete.cfrcalatori.ro/ro-RO/Home/TermsConditions

6 răspunsuri:
| SharpEagle a răspuns:

Nu cred ca poti selecta locurile, dar ma astept ca daca vei cumpara 2 sau mai multe bilete in acelasi "cos", atunci vei primi locuri consecutive. Vad ca doar vagonul se poate selecta...
S-ar putea intampla sa nu primesti consecutive daca fix la acelasi moment cu tine mai comanda si altcineva bilete. Ca sa eviti asta, comanda-le seara tarziu sau dimineata devreme.
Oricum, suna la ei si intreaba, ca sa fii sigur.

| SUSAMOGUS explică (pentru SharpEagle):

Ok, mersi frumos.
Si trebuie printate, sau doar arat acel mail?

| SharpEagle a răspuns (pentru SUSAMOGUS):

Https://www.cfrcalatori.ro/wp-content/uploads/2019/05/achizitionare.pdf

Nu trebuie printate, le gasesti ori pe mail, ori in contul tau de pe site-ul CFR bilete.
PS: salveaza ce ai primit pe mail direct in telefon, ca s-ar putea sa n-ai net pe tren si sa nu le poti arata.

| SUSAMOGUS explică (pentru SharpEagle):

Mersi frumos, da, asa o sa fac

| SharpEagle a răspuns (pentru SUSAMOGUS):

3. În tren călătorii vor fi identificați după numărul de "ID bilet", numele acestora și un act de identitate. Este recomandat călătorilor să tipărească și să aibă asupra lor în tren "biletul CFR online" în formatul standard pentru acest tip de bilet, dar nu este obligatoriu. Persoanele de peste 14 ani împliniți se vor identifica în baza unui act oficial de identitate (buletin de identitate, carte de identitate, pașaport, permis de conducere).

https://bilete.cfrcalatori.ro/ro-RO/Home/TermsConditions