| sandica_3907 a întrebat:

Vreau sa merg in vacanta in grecia, daca cineva a fost si poate sa-mi dea cateva sfaturi, doresc sa merg cu masina.

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Foarte bine nu e greu de loc daca scapi de bulgari. Grecii o data cu Olimpiada din 2004 au o autostrada super tare care leaga granita bulgareasca de Atena dar care cam costa ( cca 25 euro ) de la un cap la altul... dar daca nu te grabesti poti sa o eviti pe vechiul drum. Oricum benzina nu este foarte scumpa si nu ai probleme cu locul de parcare decat in Saloni si Atena unde sunt cu plata dar sunt cam putine. Atentie la viteza amenda este usturatoare.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga benzina sau motorina, schimba banii in moneda lor, mergi prudent, ai grija sa nu uiti pe cineva acasa si sa stingi becurile, opreste gazu, trage tot din priza... big grin

| eva_2950 a răspuns:

Eu de 3 ani merg numai cu masina si nu am intampinat nici un fel de probleme... drumul la bulgari este cam ca la noi.groapa,gropita,groapa,nici gand de jefuitori mascati care ataca cu predilectie masinile cu nr.de Ro..., in Grecia drumurile sunt foarte bune, deci poti pleca linistita cu masina, daca noi am putut pleca cu doi copii mici si foarte energici care nu stau locului mai mult de 5 minute(asta e un caz fericitlaughing)...cred ca oricine poate ajunge lejer cu masina in Grecia happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa te duci ca si sora mea e acolo si e super.Mai ales pe insula Creta...deci nu ai ce pierde.calatorie placuta. pup

| micuady a răspuns:

Salut. Primul lucru care imi vine in minte atunci cand este vorba despre Grecia, este insula Thassos care se afla la aproximativ 615 km de Bucuresti, adica 8 ore de condus. Pentru prima data in Grecia si nu numai consider ca este destinatia ideala unde vei gasi cele mai bune plaje, liniste si mancare exceptionala. Mai multe sfaturi le gasesti pe https://harta-europei.com/harta-grecia.html