| Martsje a întrebat:

Vreau sa merg un weekend cu iubitul meu undeva... unde sa.mi placa, ( undeva la munte), unde sa ne relaxam. Cine imi sugereaza niste locati?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sinaia
Moeciu
Valea Doftanei
Arieseni
Ranca
Vatra Dornei
Moldovita/Sucevita
Lacul Rosu

| martzian a răspuns:

Noi am fost anul acesta la Calimanesti Caciulata, Hotelul Cozia, de sarbatoarea aniversarii casatoriei. A fost una dintre cele mai faine sejururi ever. Apa termala, conditii excelente, sauna, masaj si tot felul de chestii dragute. Totul foarte curat si mancarea foarte buna. Va recomand cu caldura. Preturile sunt un picut mai mari, dar accesul la facilitati face toti banii.

Link: http://www.hotel-orizont.ro/

| SkyPilot a răspuns:

Mergeti la Baile Herculane. Este aer curat, in oras sunt multe distractii si aveti piscine multe. Ar fi de vazut vestigiile romane si arhitectura austro-ungara, cat a mai ramas din ea. In zona gasiti trasee montane de nivel usor pana la mediu, iar muntii sunt foarte spectaculosi. La ora asta a anului cllima este mult mai bnlanda decat in alte zone din tara.