| Alexyy a întrebat:

Salut,iarna asta vreau sa merg la munte impreuna cu iubita, si nu prea stiu exact pe unde sa merg, tin sa precizez ca mergem doar noi 2, va fi ceva romantic, ca sa spun asa. Daca puteti sa imi recomandati, niste locati frumoase.Multumesc!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Puteti merge la munte intr-o zona unde va fi zapada frumoasa.

Daca va fi romantic, atunci nu prea conteaza peisajul...winking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai zis nimic de buget, dar daca e generos iti recomand

https://www.tripadvisor.com/......mania.html

o noapte in curte la Peles

| OoBunnyoO a răspuns:

Recunosc ca nu prea mi-a placut muntele in timpul iernii. Insa Sinaia este orasul meu preferat. Merg acolo de fiecare data cand am ocazia, desi cel mai frumos mi se pare in ocombrie.

De asemenea, Brasovul si Sibiul sunt frumoase iarna.

| AlexanderMcQueen a răspuns:

Recomand sa mergi la Busteni, Sinaia, zone mai linistite cabane curate, frumoase si primitoare la preturi accesibile, tocmai din motivul ca ar fi frumos ca in tot acest timp sa iesiti si sa va plimbati/sa vizitati si sa petreceti timp impreuna.

| Violetta7959 a răspuns:

Iti recomand Brasovul. Sunt multe de vizitat mai ales in Poiana Brasov. Va dati cu telegondola si o sa aveti un peisaj mirific.

| narcisdani95 a răspuns:

Depinde de zona in care locuiesti dar ca destinatie eu te-as sfatui sa mergi in predeal, in bucegi, la strajea sau in parang. Sunt zone frumoase de munte, iar la strajea sunt partii amenajate pentru diverse tipuri de jocuri de iarna dar si cabanute de inchiriat etc. Mult noroc si distractie placuta!