| change12 a întrebat:

Vreau sa plec in Italia (din romania normal) cum e mai bine cu masina sau avionul? cu avionu practic te teleportezi in alta lume unde se vb alta limba

Răspuns Câştigător
| Kitty a răspuns:

Pe langa faptul ca daca mergi cu masina iti ia mult timp pana ajungi, poti vedea de aproape oamenii, casele, vegetatia acelei tari, adica practic vezi mai multe. Cu avionul ajungi muult mai repede, dar nu prea vezi nimic. Eu te-as sfatui ca atunci cand pleci sa te duci cu masina, iar la intoarcere cu avionul, doarece atunci probabil ca vei fi destul de obosit, numai al gandul ca vei avea de parcurs atata drum.

10 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Pai.in functie si de bani.
e mai sigur cu avionul.cu masina e mult de mers,.
cum vrei.eu asa as face.

| change12 explică:

Cu banii nu e o problema as vrea sa vad niste tari straine

| cmm a răspuns:

Cu avionul! ai atat de mult de vazut in Italia incat nu ar trebui sa amesteci peisajele, impresiile. Du-te cu avionul si apoi cu trenul sau autocarul sa te plimbi pe un traseu facut dupa sufletul tau, e asa usor sa iti planifici totul pe net, cazare, bilete de tren, de autobuz.

| claudiea79 a răspuns:

Cu avionul ajungi mai repede.cu autocarul faci mult timp si amortesti atitea ore in scaun. de mai dai de unu care nu s-a spalat va fi super. nu masina dureaza mai multe ore

| yellowgreen a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi cu avionul. Acum sunt oferte la Wizz Air pentru Roma, Florenta si Napoli. Eu am fost 5 zile la Roma in luna martie. Pentru mai multe amanunte si poze intra aici: http://margelesiaccesoriihandmade.blogspot.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi pa na itali cu tiru

| RUMBURAK a răspuns:

Cu masina dragul meu trebuie sa fi pregatit sa faci 1600-1800 de km. ceea ce nu este usor.prea multe nu vezi pentru ca pe autostrada nu prea ai ce vedea.sant si peisaje dar nu merita atata drum in masina. du-te cu avionul si acolo foloseste trenul, autocarele sau ceea ce vrei.eu merg de doua ori pe an romania -italia si e obositor. dar eu tebuie sa merg cu masina. dar tu fiind turist nu are rost sa pierzi 4 zile pe drumuri. distractie placuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sandu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa plec In Italia(si am de cat 17 ani(ce trebuie sa fac?

| Madalina_5354 a răspuns:

Invata sa vorbesti corect dpdv gramatical, apoi gandeste-te sa pleci in Italia!