| StefanTodeaIlie a întrebat:

Bună ziua. Dacă plec cu Avionul spre Italia (o anumită zonă de acolo) și vreau să îmi cumpăr o mașină, care este procedura în 2024 de venit cu ea în România pe roți?
Mulțumesc și Funda.

3 răspunsuri:
| norisorulpufos a răspuns:

Pui carburant și să ai asigurarea valabilă, verificarea tehnică și vigneta pentru țările prin care treci.

| StefanTodeaIlie explică (pentru norisorulpufos):

Bro. nu la asta mă refer. asta sunt chestii logice. ma refer ca italianul ofera numerele italiene? ca am auzit ca majoritatea nu le dau. si imi trebuie asiguare internationala? sau e buna aia de Italia?

| norisorulpufos a răspuns (pentru StefanTodeaIlie):

Nu știu, prietenii mei au cumpărat de la un român din Italia, nu-mi amintesc cum a fost.