| Adelina9807 a întrebat:

Ajutati-ma va rog cu idei de voluntariat pe care le-as putea realiza in comunitate. Ceva simplu si interesant.

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| davedavedave93 a răspuns:

Plantat copăcei, adunat deșeurile (sticle, din construcții, și altele). Organizezi o strângere de materiale reciclabile pe care le duci la reciclat, iei banii pe ele și folosești banii pentru a cumpăra jucării sau fructe și dulciuri copiilor cu nevoi speciale sau care sunt săraci. Creativitate! Poți face orice. PEDALEAZĂ PENTRU O CARTE (Organizezi un traseu de pedalat, strângi o echipă și oameni aleatoriu din localitate - fiecare contribuie cu 5 lei dacă dorește - și din banii adunați cumpărați ceva rechizite pentru copii săraci. Sau ceva să vă înfrumusețați parcurile, străzile... Succes! happy