| m3d3 a întrebat:

As vrea ca dupa ce termin liceul la care sunt acum, cu un profil de (resurse naturale si protectia mediului)si o specializare in thenician chimist de laborator sa fac o facultate in ecologie? ar fi ok, m-ar ajuta cu ceva liceul si ce as putea face dupa ce termin facultatea

Răspuns Câştigător
| sufletdecopil_1208 a răspuns:

Faci exact ceea ce simti ca vrei sa faci.
Liceul este o trambulina. Bineinteles ca te vor ajuta toata viata cunostintele si experienta dobandita in liceu. Dar facultatea trebuie sa fie expresia dorintelor tale. Mult succes!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salvati cainii http://theodor1998.wordpress.com/

| Alexandru2329 a răspuns:

Da, ai putea face o facultate de ecologie si de acolo ai putea lucra ca Inginer in protectia mediului la o institutie sub obladuirea Ministerului Mediului gen Autoritatea Nationala pentru Protectia Mediului, sau ca inspector la Garda de Mediu sau la Administratia Nationala de Meteorologie si Hidrologie. Dar in gel mai bun caz cauta o facultate de ecologie pe net vezi acolo ce specializari au si apoi cauta si vezi in cadrul specializarilor respective ce ai putea lucra dupa.