| andreea_cornea a întrebat:

As vrea sa ma implic activ in plantarea de pomisori, insa nu stiu unde pot face astfel de voluntariat. Imi puteti recomanda ceva?

5 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

La Mai Mult Verde. Vezi siteul lor: www.maimultverde.ro si poate ne vedem in campanii!

| mami a răspuns:

Ia legatura cu PATRONII care au defrisat -a se citi RAS- padurile sa organizeze ei asemenea plantari, si asa s-au imbogatzit din lemnul din paduri

| alexam a răspuns:

Doamne ajuta! N-ai cum sa nu gasesti un ONG, sau un club montan unde chiar sa faci asta. Nu pot sa iti recomand ceva anume caci nu stiu din ce oras esti! happy Daca dai amanunte, iti spun concret apoi.

| alexam a răspuns:

Da, e faina treaba cu Mai Mult Verde. Nu stiu de cat timp sunt ei, din pacate astfel de asociatii apar si dispar peste noapte; avand in veder ca sunt si persoane publice care se implica acolo e posibil sa reziste mai mult. Spor! In orasul in care locuiesc eu facem astfel de campanii frecvent ( cu clubul de tursim montan ), si tot timpul ii implicam si pe localnici in actiunile noastre, mai ales pe copii si tineri! Tot astfel de actiuni - ecologizari, amenajari de parcuri, si plantari facem si in comunele si satele mai apropiate sau departate din judet. big grin

| mircea a răspuns:

Incearca la un ocol silvic, sau mai bine la Consiliul Local/Primarie.