| KimYume a întrebat:

Buna!
Am nevoie cat de poate de urgent, de o lista cu voluntariate la care as putea merge pe tot anul acesta.
Mentionez ca am doar 16 ani.
Fac 17 ani in iulie, anul acesta.
Vreau o lista cat mai mare pentru ca am nevoie de activitati extrascolare la dosar. >.<
Multumesc!

2 răspunsuri:
| diaac a răspuns:

In ce oras esti? Si in ce domeniu ai vrea sa fie voluntariatul?

Nu stiu exact cum este cu varsta la diverse voluntariate, ca eu abia cand am ajuns la master m-am apucat de voluntariat. Dar poti sa gasesti voluntariate si pe site-urile de joburi.

Uite aici o lista:

http://jooble.com.ro/search-munc%C4%83-ro/kw-voluntar

Munca pe gratis se cauta, n-ai grija... Sper doar ca varsta sa nu fie o problema pentru tine. Practic n-ar avea de ce. Si poti oricand sa ai activitati extrascolare cu proiecte de curatenie, deszapezire etc.

Succes!

| diaac a răspuns:

Sau ai putea sa faci meditatii cu colegii mai mici sau mai slabi la materii la care tu te pricepi, cu aprobarea directorului si indrumarea unui profesor si sa primesti adeverinta. Doar o idee, eu nu am facut, dar ar trebui sa se poata ceva si din initiativa ta (si initiativa da bine in CV).