| emilia_3846 a întrebat:

Buna happy! as vrea sa ajut copii orfani dar nu stiu cum sa fac de unde sa incep imi poate da cineva vreo idee?

Răspuns Câştigător
| ɐɹıʌןǝ a răspuns:

Caută adresa unui orfelinat din orașul tău sau din județ, fă o vizită și vezi de ce au nevoie copii de acolo:jucării, hăinuțe, rechizite etc. așa vei știi exact cum să-i ajuți și ar fi frumos să le înmânezi lucrurile personal.

6 răspunsuri:
| dianaxD a răspuns:

Foarte frumos din partea tahappy. Pai. poti sa dai jucariile vechi sau hainele care nu iti mai plac sau vin. Sau poti sa lasi o suna de bani.happysucces

| GeorgianaElena14 a răspuns:

Poi in primul rand du-te la un orfelinat si dale multe cadouri copiilor, cum ar fi(ursuleti d plus, papusi, dulciuri, hainute, incaltaminte, caiete, pixuri) ceva de genul, cu siguranta o sa le placa. E un gest foarte frumos din partea ta.

| Lora a răspuns:

Nu ai prin scoala profesori care se ocupa cu fel si fel de programe de astea sa le dai ideea asta? Astfel veti putea strange mai multe lucruri pentru copii nevoiasi:hainutze, jucarii, carti, caiete, papucei care nu va ma vin, fructe, dulciuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa le dai jucari(oricarui copil ii plac) si haine(sigur au nevoie)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta proiecte pe acest site http://sperantapentruromania.ro/

| aleniram a răspuns:

Da, poți începe de aici:http://www.ziarullumina.ro/articole; 1345; 0; 43592; 0; Un-Satuc-fericit-pentru-copiii-si-batranii-singuri.html
Am fost acolo, exista 17 copii acum, care sunt sprijiniți de societatea "Filantropia" Berca, dar cărora un sprijin nu le prisosește.Mai ales ca vin sărbătorile! Pentru mai multe amănunte, contactează-ma pe adresa de mail.