| someonesomewhereee a întrebat:

Bună, aș vrea să mă înscriu ca voluntar la Crucea Roșie. Sunt din Târgu Mureș, am completat formularul de inscriere de pe site-ul lor dar mi-e teamă că nu mă vor contacta, deoarece ultimul update al site-ului a fost anul trecut și am văzut undeva, pe TPU, un răspuns la o întrebare legată de Crucea Roșie, care spunea că ei nu prea verifică email-ul și șansele să mă contacteze sunt mici...
Dacă cineva este voluntar la Crucea Roșie sau cunoaște pe cineva, îmi poate spune, vă rog, cum a procedat să fie contactat?

3 răspunsuri:
| NoriAl a răspuns:

Le-ai trimis un mail.
Am o curiozitate: voluntariatul il vei face tot prin corespondenta?
Deplaseaza-te pana la ei, discuta cu ei despre intentia ta.
Iata adresa pe care am gasit-o pe acelasi site: str. Marasesti nr. 13 A, Tg-Mures.

| someonesomewhereee explică (pentru NoriAl):

Având în vedere că au lăsat pe site un formular de înscriere, este de așteptat ca persoanele interesate să il completeze și să îl trimită.

Mulțumesc

| iamprettybored a răspuns:

Dacă vrei cu adevărat, atunci merită efortul de a-i contacta la telefon sau de a merge la adresa lor.