Întrebare recomandată | Sophie88 a întrebat:

Am de gand sa ma inscriu la Crucea Rosie ca voluntar. Are cineva experienta in asta?

Răspuns Câştigător
| yanneishan a răspuns:

Iti spun sigur ca mai bine faci voluntariat pe ambulanta daca vrei sa inveti ceva medicina! La Crucea Rosie mai mult trebuie sa donezi lucruri care nu iti mai trebuiesc sau sa mergi sa colectezi lucruri pe care alti oameni nu le mai folosesc sau sa mergi la orfelinate/azile de batrani si sa le duci. Depinde de ce te intereseaza pe tine mai exact. Cat despre voluntariatul pe ambulanta, iti trebuiesc cateva chestii ca sa te inscrii:ultima diploma absolvita(bac, diploma de 12 clase/10 clase, etc.), cazier, copie certificat nastere, copie buletin si 50 de lei taxa de inscriere.O sa faci un curs, o sa dai un test din acel curs si apoi pe ambulanta impreuna cu o echipa. Trebuie sa lucrezi minim 3 zile pe luna, iar ziua consta in 8/12 ore. Sper ca ti-am fost de folos.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma bucur ca cineva vrea sa faca voluntariat!

| Sophie88 explică (pentru anonim_4396):

As vrea, am trimis un formular de inscriere pe mail, dar din pacate nu am primit niciun raspuns din partea lor :/

| cryssu2008 a răspuns:

Buna. EU nu am experienta activa la Crucea Rosie, dar am prieteni care a icneput sa faca voluntariat la Crucea Rosie, iar acum face a doua facultate medicina, si face voluntriat pe ambulanta la Bucuresti. Iti recomand sa faci voluntariat la Crucea Rosie, pentru ca o sa inveti enorm, o sa te ajute in viata!

| London14 a răspuns:

Eu nu dar imi place ideea cu crucea rosie.