| Pauliordache a întrebat:

Am 15 ani si as vrea sa devin voluntar la Crucea Rosie, dar am o problema. Prima data am trimis un formular pe email la Crucea Rosie, dar mi-a zis dupa un prieten ca de fapt ei verifica email-ul din an in paste, si chiar nu am primit niciun email inapoi. Am mai citit tot pe aici pe TPU, ca daca vreau sa devin voluntar sa ma duc chiar eu acolo, am incercat sa merg azi la filiala din Bucuresti, sectorul 2, de pe Str. Calusei 56-58, dar acolo este ca un bloc ceva de genu, nu stiu vreo 4-6(poate mai multe) apartamente, si nu stiu sigur daca acolo, si nu poti sa intrii pur si simplu si sa ciocani la usa.
Daca stie cineva un "sediu central", sau undeva unde pot sa ma inscriu la Crucea Rosie, sau de fapt unde e filiala din sectorul 2, va rog sa-mi spuneti. Dau funda!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| bulin a răspuns:

Daca vrei vi cu mine la filia sector 3..Cati ani ai?

| Pauliordache explică (pentru bulin):

Am 15 ani. scrie si in intrebare.

11 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Vezi la tine la școală se fac înrolări pentru Crucea Roșie, ai putea tu să te prezinți la un puct în orașul tău pentru așa ceva!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Intra pe google

| SolitarHacker a răspuns:

Incearca la www.crucearosie.ro/

| tutorial943 a răspuns:

Pff cita intrebarea nici nu stiu ce este la cit de mare este!

| tutorial943 a răspuns:

Prea mult scris!

| tutorial943 a răspuns:

A citit cineva asta?

| MinecraftWithDubstep a răspuns:

Du-te si-ntreaba pe Mr. Google, poate iti da un raspuns. :trollface:

| WeslyEric2013 a răspuns:

Am si eu o intrebare pentru tine de ce crucea rosie? ce sti tu bun despre ei? si-a pus cineva intrebarea citi bani primesc si ce fel de ajutor acorda?