| lorena66 a întrebat:

Buna, doresc ca împreuna cu niște prieteni să ma apuc sa am grijă de puii nou născuți abandonați pe stradă, iar apoi sa ii dam in adopție. Aveti câteva sfaturi legate de cum am putea începe? Recomandați site-uri/obiecte care ne-ar putea ajuta? Orice răspuns ne poște ajuta, miltumim

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Luați legătura cu cei de la protecția animalelor (cea mai apropiată reprezentanța) și ei vă vor învăța.
Unele animale au nevoie să fie vaccinate sau poate au nevoie de tratament special, și asta ar implica poate costuri financiare.
De aceea te sfătuiesc ca această povară să nu o purtați singuri ca să nu cădeți sub greutatea ei, ci împreună cu cei de la protecția animalelor.

1 răspuns:
| Sofer a răspuns:

Sfat ar fi sa găsiți acei pui pe strada.