| lorena66 a întrebat:

Buna, acum cateva saptamani am salvat 2 pisoi nou născuți - după cum am zis in urma cu ceva timp - si se apropie timpul adopției. Sunt tarcati in stilul maro, dar nu prea pufoși. Ii iubesc enorm de mult si de aceea doresc sa ma asigur ca vor avea o casa primitoare asa ca voi merge in parcul din orașul meu sa ii dau spre adopție..Continuând, ii voi spala, le voi pune o zgarda de purici - sau ce o fi, ma voi informa atunci -. Aveti un sfat despre cum as putea fac sa arate cat mai bine? ..Adica incat oamenii sa fie cat mai atrași de ei.

Răspuns Câştigător
| ILoveMarshmallows123 a răspuns:

Pai ca sa fie cat mai atragatori ai putea sa le "faci baie" cu sampon uscat pentru a mirosi bine.Le poti pune zgardita cu clopotei dupa sex-ul pisicilor(daca sunt fete rosii, roz, mov etc.) Iar daca sunt baieti(maro, albastru, galben etc.) Daca sunt fete si au ceva blanita le poti pune o fundita dar nu pe ureche pentru ca le doare. Le poti pune in mijlocul capului doar daca au ceva blanita si le poti prinde.In rest poti spune oamenilor ca sunt vaccinati si ca ai fost la veterinar cu ei. Poti lua nr de telefon al veterinarului si poti spune lumii ca poti suna veterinarul. Daca sunt de rasa si ai macar 14 ani poti sa le faci carnet de sanatate. Le arati oamenilor carnetul de sanatate. In rest cam atat. Sper ca te am ajutat si sper ca o sa ii dai cuiva de incredere.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu îi spăla, fiind asa mici îi îmbolnavesti, blănita lor nu este murdară, si nu trebuie spălată, du i asa cum ti a zis cineva la veterinar, daca tot vrei sa i dai cadou macar sa stie viitorul proprietar ca au fost vaccinati consultati si vazuti de un medic veterinar, si sunt ok, dar trebuie sa mergi cu bani la tine, deoarece consultatia sare de 100 lei.

| Andreeush a răspuns:

Du-te cu ei la veterinar să le facă vaccin și să îți dea cateva sfaturi cu privire la îngrijirea lor.

| Iote a răspuns:

Daca sunt noi nascuti ar trebui sa treci cu ei pe la veterinar. Sa ii verifice ca sunt sanatosi.

| lorena66 explică (pentru Iote):

Au deja cateva saptamani, au învățat si sa manance intre timp. Cand i-am gasit erau inca uzi-nou născuți, asa ca odată ce erau "proaspăt" aduși de la mama m-am gândit ca nu au nevoie de o vizita ma veterinar si ca pisica mea se va ocupa de ei (pentru ca ea in momentul acela alăptați deja 2 pui). M-am si gândit ca nu ar fi bine sa ii iau asa de devreme si sa-i plimb prin locuri cu mirosuri noi, care ar putea reprezenta un obstacol pentru recunoașterea pisoiuluo de către mama.