| Marinelapopescu a întrebat:

Care sunt catastrofele naturale în republica Moldova?

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Ca si aici:Inundatii, alunecari de teren, cutremure, Viscol si geruri puternice.

| Shac0 a răspuns:

Salut! Eu stiu una INUNDATILE sund din ce in ce ma dese. FUNDA?

| Kiasm a răspuns:

Alunecarile de teren in primul rand, inundatiile, apoi merg cutremurele.

| KaderDW a răspuns:

Nu stiu

| Kova_Nadia_1989 a răspuns:

Alunecari de teren-da, inundatii-da, ultimul cutremul a fost acum 8 ani si ala a durat cateva secunda, fara a provoca vreo problema, seceta e o problema in republica, pentru ca din cate se stie Moldova e o tara agricola, si asta e prima catastrofa ce bate peste economia tarii, oamenii ajungand la limita saraciei, ce tine de viscol si geruri puternice, nu pot sa zic ca a fost cauza a multor decesuri, ca in Romania.