| e m i l y a întrebat:

Cati ani trebuie sa ai ca sa intri intr'o organizatie de protectie a animalelor? Sau ce as putea face ca sa fiu voluntar? (daca e cineva din Brasov, stiti daca te poti angaja la azilul de animale din Triaj, daca nu esti major?)

1 răspuns:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pentru voluntariat, dacă este vorba de un ONG, conform legii trebuie să ai cel puţin statutul de tânăr (adică să ai între 14 şi 29 de ani) dar, depinde de ONG.
În principiu, dacă vor ăia să te primească, te primesc dacă nu,... nu.
Succes!