Întrebare recomandată | Gabitza1305 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu unde as putea sa fiu voluntar in Brasov. Vreau sa ma inscriu insa nu prea situ unde iar hospice sau crucea rosie nu ma tenteaza. Daca stiti (si exista) as prefera ceva gen protectia animalelor dar si altele din orice domeniu.

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Poti sa faci voluntariat la azilul de caini "Milioane de prieteni", condus de Critina Lapis, cea care se ocupa si de asezamantul de ursi de la Zarnesti.
Partea proasta este ca este departe, in Triaj si de la capatul liniei 1 mai ai de mers inca 20-30 de minute pe jos printre blocuri si apoi pe camp!
Am vazut acolo voluntari care plimba cainii care sunt buni de adoptie sau de export.

| cuvant a răspuns:

Depinde de cati ani ai. Daca esti intre 14-26 ani iti propun sa te interesezi de activitatile organizatiei SCUT ca si participant(e un fel de voluntariat). Daca ai 26+ poti incerca tot la ei ca si voluntariat. Ia legatura cu ei si iti vor da toate detaliile.

| ElizzaTPU a răspuns:

Buna,
Vroiam sa te intreb daca te-ai inscris pana la urma ca voluntar, daca da unde anume. Si eu sunt din Brasov si sunt interesata sa ma inscriu ca voluntar sa ajut copii happy
Ms1