| ioanna15 a întrebat:

Ce intelegeti prin voluntariat?

3 răspunsuri:
| cosmin21 a răspuns:

Voluntariatul este activitatea de interes public desfașurată din proprie inițiativă de orice persoană fizică, în folosul altora, fără a primi o contraprestație materială.

| aladin03 a răspuns:

A face un lucru cu zambetul pe buze fara a astepta ceva in schimb

| deea98 a răspuns:

Nu o sa iti dau o definitie din DEX, ci una proprie. Prin voluntariat intelg toate acele lucruri bune, pe care le faci fara sa astepti nimic in schimb. Poti fii rasplatit pentru asta, dar, nu ar trebui sa ne gandim niciodata la rasplata...:

Pana la urma si raspunsurile date pe TPU, fara a cersi fundita, sunt acte voluntare. Pe unii nu ii prea intereseaza punctele, fiindca oricum nu prea au ce face cu ele.

Voluntariatul, in orice caz, este ceva extrem de frumos!:]