| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa POT socializa mai mult, spuneti-mi cu ce pot sa incep, dar sa nu dati un raspuns banal gen " voluntariat ", adica ce voluntariat? Vreau un raspuns concret. Si nu imi ziceri cine stie ce, ceva de inceput daca se poate, pentru ca ma aflu in ipostaza de taranoi( acum exagerez ca sa intelegeti ca o am prost cu socializatu)

6 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Fa-ti un prieten si iesi cu el la o bere.Si mergi cu el peste tot unde te invita.Si sa te imprietenesti cu prietenii lui si mai plateste si lor cate o bere.

| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

Chestia e ca un "antisocial" nu isi poate gasi un prieten decat tot un "antisocial" si nu merge asa

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vrei sa socializezi de ce te consideri antisocial? Antisocialul nu vrea sa socializeze.Sau e o intrebare filozofica? Sau ai stat inchis o perioada?

| Nemessys a răspuns (pentru gemeni6226):

Adica un,, antisocial" e mai diferit decat un,, social", in sensul bun. El are nevoie de cineva care il intelege, nu care sa rada de el si sa-l faca sa se simta prost.,, Antisocial" nu inseamna ca el evita sociatatea. Mai poate avea si un alt sens. Adica societatea il evita pe el. Si sunt cam 99% sigur ca asa e in cazul lui. Vezi? Vreau sa comunice cu cineva dar nu poate pentru ca ceilati sunt mai... nu sunt pe placul lui. Prietenia dintre doi,, antisociali" iti zic eu ca tine mult mai mult decat prietenia dintre doi oameni,, sociabili".
Si poate el... nu e ca ceilalti cat sa se foloseasca de alcool ca sa se distreze...

| gemeni6226 a răspuns (pentru Nemessys):

Ma incerci in mesaj privat daca sunt si eu sau nu o antisociala? Chiar am curiozitatea caci traiesc singura si nu am avut o prietena niciodata adica am avut dar pasagere, prieteniii de cateva luni sau un an doi si atit.

| Serina28902 a răspuns:

Pai încearcă sa întrebi mai mult persoanele din jurul tau cum ar fi daca te ai pierdut sa întrebi. Sa ceri un foc pe strada etc nu stiu ce sa ti zic acum ca sunt drogata