| overdose90 a întrebat:

Ce parere aveti, va avea succes campania "Let's do it, Romania!", aceea in care se va face curatenie in toata tara? Eu una tare ma tem ca nu se va realiza, eventual doar pe ici, pe colo se va face curatenie.

Răspuns Câştigător
| Fluffy a răspuns:

Sunt total pentru voluntariat, insa mi se pare ca initiativa asta e o solutie falsa la adevarata problema.
Multi voluntari entuziasti si probabil naivi or sa isi rupa spatele (la propriu) la actiunea asta.In urmatorul weekend nesimtitii sa umple totul din nou.
Problema nu sunt gunoaiele, ci oamenii care le arunca. Exista si exemple din alte tari ca nu o sa rezolve cauza, dar ei tot vor sa trateze simptomele.
P. S. Faci curat, lupti sa fie curat, nu pentru ca toata lumea iubeste curatenia ci pentru ca TU vrei sa fie curatwinking

6 răspunsuri:
| axel007 a răspuns:

Tot ce se poate. daca oameni sunt uniti.

| MeGhosta a răspuns:

Cika fac curatenie in toata romania dar. . .mai departe de un judet nu merg laughing) oricum. . .eu as vrea sa faca curatenie buna, adica mas duce si eu daca as putea big grin

| MeGhosta a răspuns:

Cica fac curatenie in toata Romania dar... mai departe de un judet nu merg laughing) oricum... eu as vrea sa faca curatenie buna, adica mas duce si eu daca as putea big grin

| BubuLina999 a răspuns:

Da asa cred si eu ...hai sa fim seriosi. lumea isi propune multe da nu se stie daca se va realiza.

| hiigee a răspuns:

poate ca vor reusi sa curete cat de cat, dar in urmatoarea zi mizeria va fi inapoi.ca deh, asa e-n Romania