| ionelads a întrebat:

Cind va fi eclipsa de soare?

Răspuns Câştigător
| Capsă a răspuns:

2011 vine cu mai mult de patru eclipse solare (precum si doua eclipse lunare - 15 iunie si 10 decembrie) incepand cu luna ianuarie pana in decembrie 2011 : http://www.roportal.ro/articole/eclipse-de-soare-in-2011-4050.htm...funda? :D

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Anul 2011 aduce pe teritoriul Romaniei nu mai putin de 3 eclipse importante, fiind unul dintre cei mai buni ani in ce priveste eclipsele in Romania. Astfel, in 2011 au loc: o eclipsa partiala de Soare pe 4 ianuarie - cea mai mare eclipsa vizibila din Romania in urmatorii 20 ani si doua eclipse totale de Luna - 15 iunie si 10 decembrie. Per ansamblu, anul 2011 este un an cu 6 eclipse: 4 eclipse partiale de Soare (4 ianuarie, 1 iunie, 1 iulie, 25 noiembrie) si 2 eclipse totale de Soare (15 iunie si 10 decembrie).

| Mimi58 a răspuns:

Prin 2012 primavara happy
FUNDA?